Új szövegekkel támadnak a Magyar Nemzeti Bank nevében telefonáló csalók
Újabban piackutatásra és bankkártyás visszaélések kivizsgálására hivatkoznak.
Újabban piackutatásra és bankkártyás visszaélések kivizsgálására hivatkoznak.
A tavalyihoz képest 20 százalékkal, a két évvel ezelőttinél pedig 170 százalékkal nagyobb az adathalász támadások száma az idén. A bűnözők mobiltelefonos üzenetekkel, magukat gyakran a rendőrségnek, mobilszolgáltatónak, vagy csomagküldő cégnek kiadva igyekeznek megszerezni az ügyfelek pénzét és bankkártyaadatait. Az Erste a csaló SMS-ek mellett most arra is felhívja az ügyfelek figyelmét, hogyan tarthatják biztonságban az adataikat.
Fontos biztonsági újítást kapott az OTP MobilBankja: pár pillanat alatt kiderítheti, tényleg a banktól hívják-e.
Előszeretettel próbálják meg az internetes csalók a felhasználók banki adatait megszerezni, ez alól az OTP Bank ügyfelei sem jelentenek kivételt. Érdemes körültekintőnek lenni, a pénzintézet azt is megfogalmazta, mikre érdemes figyelni, milyen gyanús jelek hívhatják fel a figyelmünket a csalásra.
Ezúttal egy vezetékes telefonszámról próbálkozott egy csaló, hogy megszerezze áldozata bankkártya-adatait, ám a trükk nem úgy sült el, ahogy ő szerette volna.
Durva beugratás áldozata lett John Banville.
A gyanúsítottak olyan sokan vannak, hogy egy tornaterembe vitték őket kihallgatni.
Újabb távoli országokból próbálnak meg visszahívásokat generálni telefonos csalók.
A két férfi börtönben ülve hívogatott véletlenszerűen embereket, volt, akinek azt mondták: a migránsok miatt kell újra regisztrálniuk előfizetéses szerződésüket.
Az utóbbi hetekben megszaporodtak azok az esetek, amikor ismeretlen személyek a UPC nevében adategyeztetésre hivatkozva telefonon keresik meg az ügyfeleket és elkérik személyes adataikat – hívja fel ügyfelei figyelmét a szolgáltató.
Bosszantó, de legalább nem különösebben káros sms-visszaélés nyomára bukkantunk, miközben tovább él néhány klasszikus telefonos becsapás is.
Régi a trükk, de úgy tűnik, megunhatatlan: ismét telefonos csalók hívásai miatt adott ki figyelmeztetést a Magyar Telekom. Ráadásul van már egy “fejlettebb”, piszkosabb verziója is a csalásnak.
A klasszikus feltöltőkártya-vásárlós csalás már régi lemez, viszonylag sokan ismerik. A csalók éppen ezért kitaláltak valami mást. Pár perc alatt 30 ezer forintot lehet bukni vele.
Legalább ötven embert csaptak be összesen több millió forinttal azok a sásdi telefonos csalók, akiket a közelmúltban fogtak el a rendőrök.